Shifu Zhang Shanming

Shifu sa narodil roku 1967 a wushu sa venuje už od detstva, od svojich 7 rokov. Býval v Pekingu a mal možnosť učiť sa u mnohých významných a uznávaných majstrov čínskych bojových umení.

Rovnako ako shifu Dai Chao študoval Pa-kua u majstra Sui Yunjianga, a trénoval aj s jeho učiteľom majstrom Li Zimingom.

Jeho učiteľmi Tchaj ti su majstri Tian Qiutian – synovec majstra Tian Xuchena a Wang Yao zong ktorý bol žiakom znameho majstra Chen Fake.

Shifu študoval taktiež štýl Hsing i u majstra Wang Dehua v učil sa aj liečebnej masáži.

Štýl Mej chua sa učil u majstra Sui Yunjiang a tomuto štýlu sa venoval aj u Wang Dao Longa.

Po prvý krat vycestoval do Ruska, spolu so shifu Dai Chaom a nejaký čas vyučoval wushu v štátoch bývalého Sovietského zväzu. Neskor sa vrátil do Pekingu, kde pokračoval v štúdiu u svojich učitelov.

Po smrti shifu Dai Chaa pricestoval v roku 2003 na pozvanie jeho žiakov do Moskvy, kde v súčastnosti vyučuje wu-šu a čchi-kung.

Je členom „Pekingskej Federácie Pa-kua a Sin-i„, a čestným predsedom “ Slovenskej federácie wushu„.

Od roku 2004 prichádza, na pozvanie „SFW„, pravidelne na Slovensko, kde vedie semináre Tchaj-tiMej-chua a čchi-kung.

Wang Yaozong

Je učiteľom shifu Zhang Shanminga. Narodil roku 1925 a wushu sa venuje v podstate celý život. Osem rokov študoval Tchaj ti štýl Čchen u známeho majstra Chen Fake., a jedným z jeho posledných žijúcich žiakov. Jeho učiteľom Sin-i bol taktiež veľmi známi majster Hu Yaozhen . Ovláda tiež veľmi dobre masáž so zameraním na kosti a klby.

V súčasnosti žije v Pekingu a každé ráno v parku cvičieva sa skupinkou svojich žiakov a priateľov. Naši študenti majú možnosť stretnúť sa s ním a cvičiť pod jeho vedením pri návštevách Pekingu organizovaných Slovenskou federáciou wushu. V roku 2010 prijal naše pozvanie na Slovensko kde viedol týždenný letný seminár wushu.

Tian Qiutian

Je učiteľom shifu Zhang Shanminga. Narodil roku 1935 a Tchaj-ti sa venuje od svojej mladosti. Bol žiakom majstra Tian Xiuchena, svojho strýka a jedného z najznámejších študentov majstra Chen Fake. Dlhé roky pôsobil ako sekretár „Pekingskej federácie Chen Tchaj-ti“.

V súčasnosti žije v Pekingu kde pravidelne cvičieva sa skupinou svojich študentov. Naši žiaci sa s ním mali možnosť stretnúť a cvičiť pod jeho vedením pri návštevách Pekingu organizovaných Slovenskou federáciou wushu.

Ji Jinping

Je blízkym priateľom shifu Zhang Shanminga. Spolu s ním študoval Pa-kua u majstra Sui Yunjianga a tomuto štýlu sa venuje dodnes. Vyštudoval tiež tradičnú čínsku medicínu a pracuje v Pekingu ako lekár. Wu-šu v súčasnosti nevyučuje.

V roku 2007 navštívil Slovensko a mal prednášku o Tradičnej čínskej medicíne. Naši študenti majú príležitosť s ním pri návštevách Pekingu konzultovať zdravotné otázky a problémy.

Shifu Dai Chao

Shifu sa narodil roku 1965 a wu-šu sa venuje už od detstva. Keď mal šesť rokov, osud ho zviedol dohromady s taoistickým pustovníckym mníchom a práve on chlapca zasvätil do do tajov taoistického svetonázoru.

Neskôr sa presťahoval do Pekingu, kde mal možnosť študovať pod vedením viacerých slávnych učiteľov.

Pa-kua sa učil u majstra Sui Yunjianga, a trénoval aj s jeho učiteľom majstrom Li Zimingom.. Tato škola je známa nie len v Číne, ale prichádza sem študovať aj mnoho cudzincov, najmä z Kórey a Japonska.“

Jeho učiteľom Tchaj-ti je majster Xia Rizheng. Jeho štýl Jang pochádza z línie majstra Yang Banhou, a štýl Čchen študoval u majstra Čen Fake.

Mej-chua je to archaické, bojové umenie, ktoré sa príliš verejne nevyučovalo. Tento štýl študoval u majstra Sui Yunjianga ako aj s majstrom Wang Daolongom.“

Wu-ji je taktiež taoistickým bojovým umením.Jeho učiteľom tohto štýlu bol majster Duan Zhiliang.

Shifu Dai Chao učil wu-šu v štátoch bývalého Sovietského zväzu, kde za ním prichádzali aj ľudia zo západnej Európy. Mal mnoho žiakov v Moskve kde založil a viedol „Centrum Mej-chua„. Bol tiež členom „Pekingskej Federácie Pa-kua a Sin-i„, a čestným predsedom “ Slovenskej federácie wushu„.

V rokoch 1999-2003 prichádzal, na pozvanie „SFW„, pravidelne na Slovensko, kde viedol semináre čchi kunguTchaj-ti a Pa-kua.

Dna 3.5.2003 zahynul pri autonehode v Moskve. Jeho žiaci nadalej pokracujú v tréningu pod vedením jeho „wu-šu bratov“ shifu Zhang Shanminga a Zi Zheilina.

Krátke spomienkové video si môžete pozrieť na stránkach jednej z jeho žiačok- ds-meihua.ru/vid.php

Alexander Panurin

Alexander Panurin sa narodil v roku 1968 a bojovým umeniam sa venuje už od svojich 15-tich rokov.

Spočiatku sa zaujímal o KarateKick box a Jeet kune do, neskôr sa venuje 5 rokov štýlu Wing Chun školy majstra Chuan Wen Zhanga (predsedu Hanojskej fedeácie Wing Chun). Študoval u jeho priameho žiaka a následovníka Valeria Martinova, vedúceho moskovskej školy Wing chun, a neskôr sa stal inštruktorom školy.

Bol jedným z najbližších žiakov a následovníkov tradície si fu Dai Chaa. Pod jeho vedením študoval Tchaj-ti čuan štýl Jang a Mej-chua čuan, ako aj Čchi-kungtradičnú kaligrafiu Šu-Fa a čínštinu.

Bol viceprezidentom moskovského Centra výzkumu čínskej kultúry „Mej chua“, Ako náš “starší wušu brat” a externý inštruktor SFW, výrazne prispel k jej rozvoju.

V roku 2001 sa zúčastnil medzinárodnej súťaže China Shizuishan Taixi Cup Wushu invited competition, a v kategórii Tchaj-ti čuan štýl Jang obsadil prvé miesto.

Po smrti shifu Dai Chaa pokračuje v štúdiu bojových umení pod vedením jeho priatelov a spolužiakov shifu Zhang Shanminga (Tchaj-ti štýl Čchen) a Zi Zheilina. (Mej-chua).

Manželia Jadrishnikovovi

Manželia Jadrishnikovovi založili a v rokoch 1999-2001 viedli Slovenskú federáciu wushu. Hlavne vdaka ich úsiliu sa podarilo pozývat na Slovensko shifu Dai Chaa. Ten bol v tom čase jedným z prvých čínskych učiteľov ktorí sem prichádzaj vyučovat wu-šu a čchi-kung.

Vladimír Jadryšnikov

Od svojích 17 rokov sa venoval hata joge a radža joge ako i bojovým umeniam (karate, wu-šu). Nejaký čas študoval Tchaj-ti čchuan štýl Čchen u majstra „Dzu Jana“ a štýl Win čun v škole Valeria Martinova v Moskve.

Zaujímal sa o energetické praktiky starých civilizacii Ameriky (tensegrity) a východu (čchi kung), ako aj Tchaj-ti čuan štýl Jang – učiteľ shifu Dai Chao. Neskor sa zacal venovat štýlu Mej-chua pod vedením shifu Dai Chaa a jeho dlhoročného žiaka Alexandra Panurina.

Natália Jadryšnikovová

Už od štúdia na vysokej škole sa zaujíma o bojové umenia a energetické praxe – čchi-kung, a študovala u rôznych učiteľov: Valeria a Eleny Martinovových, shifu Dai Chaa, Chen Xiao wanga, Marka Pallassiniho a iných.