Shifu Dai Chao

Shifu sa narodil roku 1965 a wu-šu sa venuje už od detstva. Keď mal šesť rokov, osud ho zviedol dohromady s taoistickým pustovníckym mníchom a práve on chlapca zasvätil do do tajov taoistického svetonázoru.

Neskôr sa presťahoval do Pekingu, kde mal možnosť študovať pod vedením viacerých slávnych učiteľov.

Pa-kua sa učil u majstra Sui Yunjianga, a trénoval aj s jeho učiteľom majstrom Li Zimingom.. Tato škola je známa nie len v Číne, ale prichádza sem študovať aj mnoho cudzincov, najmä z Kórey a Japonska.“

Jeho učiteľom Tchaj-ti je majster Xia Rizheng. Jeho štýl Jang pochádza z línie majstra Yang Banhou, a štýl Čchen študoval u majstra Čen Fake.

Mej-chua je to archaické, bojové umenie, ktoré sa príliš verejne nevyučovalo. Tento štýl študoval u majstra Sui Yunjianga ako aj s majstrom Wang Daolongom.“

Wu-ji je taktiež taoistickým bojovým umením.Jeho učiteľom tohto štýlu bol majster Duan Zhiliang.

Shifu Dai Chao učil wu-šu v štátoch bývalého Sovietského zväzu, kde za ním prichádzali aj ľudia zo západnej Európy. Mal mnoho žiakov v Moskve kde založil a viedol „Centrum Mej-chua„. Bol tiež členom „Pekingskej Federácie Pa-kua a Sin-i„, a čestným predsedom “ Slovenskej federácie wushu„.

V rokoch 1999-2003 prichádzal, na pozvanie „SFW„, pravidelne na Slovensko, kde viedol semináre čchi kunguTchaj-ti a Pa-kua.

Dna 3.5.2003 zahynul pri autonehode v Moskve. Jeho žiaci nadalej pokracujú v tréningu pod vedením jeho „wu-šu bratov“ shifu Zhang Shanminga a Zi Zheilina.

Krátke spomienkové video si môžete pozrieť na stránkach jednej z jeho žiačok- ds-meihua.ru/vid.php